Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před koupí koně

Jsi dost dobrá, když jsi přemluvila rodiče, aby ti koupili koně, co ale musíš obstarat před tím, než si ho koupíš?

Ustájení:

Stáj by měla být s okny - vzdušná. Neměla by být moc zaprášená a plná plísně

Box:

Ideální rozměry: 3 x 3,5 (záleží na rozměrech koně asi těžko byste v těchto rozměrech ustájovali shetlanda). Také by na podlaze měly být gumové rohože, nebo podobný materiál. Když už je teda beton dbejte na POŘÁDNOU podestýlku.

Podestýlka:

Hlavně se ujistěte, že jí má majitel vždycky dost, nejlepší je kombinace pilin a slámy popřípadě větší množství jednoho z toho

Travnatý výběh:

Přístup k senu a vodě a hlavně musí být BEZPEČNÝ!!! Je hodně případů, kde se kůň napíchne na větev, hřebík v ohradě taky není nejlepší, stržená kůže z nohou, kvůli tomu, že se zamotali do ohradníku a někdy taky třeba, že koně lehce zhodili ohradník a dostali se k druhým koním, například se ale neměli rádi a zranění jsou na světě.

Krmivo:

Vyváženou dávku krmiva, které kůň potřebuje. Čerstvá voda a v zimě neustálí přístup k senu. Minerální liz je také potřebný.

Pravidelné kontroly veterináře a korektura kopyt:

Bez toho to prostě NEJDE, ani kdybys ses moc snažila

 

Toto je základ, který koni skutečně JE NUTNÉ dopřát i když na to mnozí hřeší. Je třeba si ale uvědomit, že pro koně nepříjemné životní podmínky se projeví v jeho psychice a to značně ovlivní váš vztah, a především výcvik, jízdu, kondici. Pochybuji, si pořizujete koně proto, že toužíte dostat jednou týdně kopanec do zadku, nebo si párkrát do týdne udělat "letecký den", což leckdy souvisí s návštěvou chirurgie...

 

Bloggerka L.O.L.@

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář