Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vesta vs. Páteřák...

 Ahoj, 

Dneska jsem si pro Vás připravila článek s mým názorem na Bezpečnostní vestu a Páteřák.

Já osobně používám vestu, protože chrání i klíční kosti a žebra. Nikdy neví, jak nešťastně spadne a nemůžeme spoléhat na to, že spadneme vždycky na záda. Ano, vím. Páteřák má svoje výhody hlavně v tom, že se dá schovat pod oblečení, ale opravdu raději risknu to, že nebudu vypadat dokonale, ale budu zdravá. To snad doufám každý! Na tréninku nemusíte vypadat super extra nepřekonatelně (jak říká MAVI). Taky si myslím, že lépe bude vypadat, když spadnete a otřepete se, protože se vám nic nestane díky vestě, než aby jste brečeli na jízdárně, kvůli poraněným kostem. 

A nafukovací vesta?

Když už, tak kvalitní. Ve stáji máme holku, která si koupila nafukovací, několikrát již spadla, ale ani jednou se vesta neotevřela. 

Výběr vesty:

NESMÍ být velká! Neměla by přesahot délku pod záda, protože pak vás bude "vystřelovat" ze sedla a budete se pak předklánět (vlastní zkušenost). Neměli by jste ji kupovat přes internet, protože by jste si ji měli zkusit. 

 

 

Buďte opatrní 

Bloggerka L.O.L.@ 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bez nadpisu

(Marie, 19. 11. 2013 17:56)

ahoj taky pouzivam vestu prtoze se mi zda taky bezpecnejsi. no a co ze paterak se da schovat pod obleceni ja radsi zustanu zdrava